System STEICO wall i STEICO joist wykorzystuje znakomite właściwości belek dwuteowych.

STEICO wall to przede wszystkim słupy ścienne lub belki dystansujące – stelaż do izolacji ścian masywnych. STEICO joist sprawdzają się jako krokwie, belki stropowe.  Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o tych rozwiązaniach.

System STEICO wall i STEICO joist bazuje na tradycyjnych, udoskonalonych właściwościach drewna. Z naturalnego litego drewna, płyty pilśniowej i kleju powstaje belka, która jest wytrzymała, lekka i ma znakomite parametry konstrukcyjne oraz niweluje mostek termiczny.

Zmniejszenie zawartości litego drewna w konstrukcji korzystnie wpływa na koszt dachu. Materiał ten jest łatwy w obróbce. Można go przycinać na długości zwykłą piłą ręczną lub mechaniczną. Warto dodać, że wariant STEICO wall z fabrycznie przymocowaną warstwą izolacyjną, daje jeszcze większe możliwości i pozwala na wydajniejszą pracę.

Belki dwuteowe można wykorzystać do tworzenia konstrukcji szkieletowych, jak i uzupełniać tradycyjne stropy. Taki system sprawdza się też na dachach – belka dwuteowa STEICO joist stosowana jest wszędzie tam, gdzie występują silne naprężenia zginające tak jak ma to miejsce w belkach stropowych i krokwiach. Architekci podkreślają, że zastąpienie belek z litego drewna, belkami dwuteowymi umożliwia zredukowanie mostków termicznych, zmniejsza ciężar dachu, a także lepiej utrzymuje ciepło. Zastosowanie belek z materiałów drewnopochodnych ułatwia również rozprowadzenie instalacji wewnętrznych: wentylacji, przewodów elektrycznych i sanitarnych, bo producent dopuszcza wykonanie w nich otworów przelotowych bez strat pierwotnych właściwości.

STEICO wall sprawdza się natomiast w miejscach występowania osiowych naprężeń, czyli np. jako słupy ścienne, dodatkowe belki dystansujące.

Belki dwuteowe STEICO – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Belki dwuteowe są niezwykle ekologicznymi i ekonomicznymi materiałami budowlanymi. Łączą w sobie wygodę oraz pełną użyteczność. Nie można również zapominać o tym, że w tym rozwiązaniu wykorzystano potencjał drewna w sposób zoptymalizowany. Stopki tych belek wykonuje się z drewna klejonego warstwowo, natomiast środek belki stanowi specjalnie prasowana płyta pilśniowa (NFB), która odznacza się m.in. ogromną odpornością na ścinanie. Daje to w efekcie doskonały, odznaczający się najlepszymi parametrami produkt konstrukcyjny.

W systemie STEICO wall i STEICO joist można tworzyć drewniane domy pasywne i energooszczędne, które mają wiele zalet, a komfortem i walorami zdrowotnymi znacznie przewyższają tradycyjne budownictwo. System Steico w naszej ofercie zwalnia inwestorów z szukania drewna o właściwych parametrach, jest bardziej ekonomiczne, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych właściwości izolacyjnych.

System belek dwuteowych oraz inne produkty STEICO umożliwiają powrót do znanego od stuleci systemu budowania domów z drewna na miarę XXI wieku. Kto chce żyć świadomie, zdrowo i oszczędnie, powinien zainteresować się domem w systemie STEICO. Belki konstrukcyjne STEICO wall i STEICO joist możemy zdecydowanie nazwać materiałami budowlanymi przyszłości.