STEICO universal

STEICO universal
ochona przed zimnem

Doskonała ochrona przed zimnem w zimie

ochrona przed ciepłem
Doskonała ochrona przed ciepłem w lecie
ochrona przed hałasem

Doskonała ochrona przed hałasem

Masz pytania odnośnie produktu? Napisz
ikona z listkiem STEICO

solidna, izolacyjna płyta podpokryciowa, układana bezpośrednio na krokwiach

ikona z listkiem STEICO

idealne rozwiązanie dla dachów nowych, jak również przy renowacji dachu od zewnątrz

ikona z listkiem STEICO

płyta otwarta dyfuzyjnie – nie wymaga stosowania dodatkowej pustki wentylacyjnej od wewnątrz (jak np. w przypadku deskowania i papy)

ikona z listkiem STEICO

działa jako dodatkowa warstwa izolacji cieplnej od zewnątrz

ikona z listkiem STEICO

multi-funkcjonalność: wiatroizolacja, ochrona przed deszczem*, gradem, UV, pyłem, kurzem – wszystko w jednej warstwie!

ikona z listkiem STEICO

świetna izolacja akustyczna (np. przed odgłosami opadów deszczu)

ikona z listkiem STEICO

płyta redukująca liniowe mostki termiczne

ikona z listkiem STEICO

możliwość stosowania jako płyta wstępnego krycia w konstrukcjach ściennych – pod elewacje wentylowane

ikona z listkiem STEICO

duża wytrzymałość na ściskanie

ikona z listkiem STEICO

doskonała ochrona przed letnimi upałami

ikona z listkiem STEICO

możliwość stosowania jako pokrycie tymczasowe do 12 tygodni

ikona z listkiem STEICO

produkt ekologiczny, przyjazny środowisku

ikona z listkiem STEICO

nadaje się do powtórnego przetworzenia

FOLDER STEICO universal

Inteligentny system izolacyjny dla dachów
Płyta STEICOuniversal stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań pokryć dachowych w Polsce – deskowanie i papa, płyty OSB i papa, membrany dachowe itd.

Montaż płyt przebiega podobnie jak w przypadku wymienionych rozwiązań tradycyjnych. Płyty układa się bezpośrednio na krokwiach. Płyty STEICO wyposażone są jednak dodatkowo w specjalny, szczelny profil pióro-wpust. Dzięki profilowi poszczególne płyty łączy się ze sobą bardzo łatwo i szybko, bez konieczności obróbki krawędzi. Również format płyt 2500x600mm, pozwala na o wiele szybszy montaż niż w przypadku tradycyjnego deskowania. Prosty, dwuspadowy dach, można pokryć w jeden dzień. To oszczędność czasu, oraz kosztów robocizny.

Zastosowanie płyt podpokryciowych STEICO z naturalnego włókna drzewnego przede wszystkim zapewnia natychmiastową ochronę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr, promieniowanie UV itd. Dodatkowo płyta STEICOuniversal stanowi warstwę izolacji cieplnej po zewnętrznej stronie dachu. Taka warstwa sprawia, że zewnętrzna powierzchnia krokwi jest cieplejsza, dzięki czemu ograniczona zostaje kondensacja wilgoci. Ponadto warstwa izolacji ponad krokwiami redukuje efektywnie liniowe mostki termiczne. Duża gęstość płyty oraz specjalna struktura sprawia, że płyta STEICOuniversalchroni Państwa dach także przed hałasem z zewnątrz.

Bez kłopotliwej i kosztownej pustki wentylacyjnej
Płyta jest otwarta dyfuzyjnie – pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci z wewnątrz przegrody dachu na zewnątrz. To bardzo istotne, jeśli zależy nam na uniknięciu w przyszłości kosztownych szkód budowlanych, związanych z nieprawidłowym odprowadzaniem wilgoci. Otwartość dyfuzyjna przyczynia się także do regulacji zdrowego mikroklimatu w domu.

Dzięki otwartości dyfuzyjnej naszej płyty, nie muszą Państwo stosować tzw. pustki wentylacyjnej pomiędzy płytą a izolacją cieplną wkładaną pomiędzy krokwie. To bardzo ważne. W przypadku pokryć „nieoddychających”, jak deskowanie z papą, czy płyty OSB, trzeba wykonać i dodatkowo zabezpieczyć folią wiatroizolacyjną 3-4cm pustkę wentylacyjną. Zadaniem takiej pustki jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. To pracochłonne zadanie, wymaga zakupienia wiatroizolacji, ale co najważniejsze ogranicza ilość izolacji jaką możemy włożyć pomiędzy krokwie (o 3-4cm, czyli o wysokość pustki wentylacyjnej)

W przypadku płyty STEICOuniversal nie ma takiego problemu. Całą wysokość przestrzeni pomiędzy krokwiami, mogą wykorzystać Państwo na izolację – np. sprężystą wełnę drzewną STEICOflex.

Przygotujemy dla Ciebie DARMOWĄ wycenę!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy przy realizacji inwestycji? Wypełnij ten krótki formularz, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

NASI PARTNERZY

Współpracujemy tylko z najlepszymi markami w branży. Współpraca z nami to gwarancja najwyższej jakości produktów oraz usług.